تاثیر محیط زیست بر سلامت انسان

تاثیر محیط زیست بر سلامت انسان

تاثیر محیط زیست بر سلامت انسان

از طریق تلاش‌های استراتژیک برای بهبود سلامت محیط، متخصصان بهداشت عمومی می‌توانند سلامت شخصی افراد، خانواده‌ها و جوامع را افزایش دهند. این‌روزها اهمیت محیط زیست بر سلامت انسان بیش از پیش مورد بررسی قرار گرفته است.

مزایای بهینه سازی بهداشت محیط

حفظ یک محیط سالم برای کمک به مردم برای زندگی طولانی‌تر و برای افزایش کیفیت زندگی آنها ضروری است. یک آمار نگران کننده از Healthy People را در نظر بگیرید، که اشاره می‌کند که 23٪ از همه مرگ‌ها (و 26٪ از مرگ و میرها در بین کودکان 5 ساله و کمتر) ناشی از مشکلات بهداشت محیطی کاملاً قابل پیشگیری است. پس اهمیت محیط زیست بر سلامت انسان کاملا مشخص و بدیهی است.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

با بهینه سازی بهداشت محیط، جوامع می‌توانند قرار گرفتن در معرض بیماری‌ها و همچنین آلاینده هایی که اثر سمی بر بدن دارند را کاهش دهند. مزایای مداخلات بهداشت محیطی می‌تواند زندگی را برای همه بهبود بخشد، اما ممکن است بیشترین تأثیر را در میان افرادی داشته باشد که در حال حاضر در سلامت آسیب‌پذیر هستند. همانطور که Healthy People اشاره می کند، “کیفیت ضعیف محیطی بیشترین تاثیر خود را بر افرادی دارد که وضعیت سلامت آنها از قبل در معرض خطر است.” بنابراین اهمیت محیط زیست بر سلامت انسان بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

چگونه عوامل محیطی می توانند بر سلامت فردی تأثیر بگذارند

حمایت از سلامت محیطی اولویت اصلی در زمینه بهداشت عمومی است. زیرا عوامل محیطی همچنان بر سلامت افراد و جمعیت تأثیر منفی می‌گذارد. به عنوان مثال، تهدید احتمالی تغییرات آب و هوایی را در نظر بگیرید. محققان بهداشت محیط می‌گویند که تغییرات آب و هوایی ممکن است منجر به تغییر الگوهای بیماری شود و جوامع را مستعد ابتلا به بیماری های مختلف کند. علاوه بر این، تغییرات آب و هوایی با افزایش سیل، آتش‌سوزی‌ها و ابرطوفان‌ها مرتبط است که همگی می‌توانند نقش مهمی در آسیب رساندن به سلامت انسان داشته باشند. علاوه بر عوامل محیطی، اهمیت محیط زیست بر سلامت انسان نیز تاثیر گذار است.

تعریف تخریب محیط زیست

بهداشت ضعیف صنعتی نمونه دیگری از تأثیر عوامل محیطی بر سلامتی است. همانطور که Verywell Health اشاره می‌کند، “بسیاری از مواد مورد نیاز برای پیشرفت صنایع و فناوری، مانند فلزات سنگین یا حتی برخی پلاستیک‌ها، می‌توانند به بدن انسان آسیب برسانند و حتی منجر به شرایط پزشکی جدی شوند.” به عبارت دیگر، صنایعی که در زمینه تولید و دفع زباله‌ها غیرمسئول هستند، ممکن است دنیای طبیعی را مسموم کنند و بر رفاه فیزیکی ما تأثیر بگذارند.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان

بهداشت محیط به عنوان یک نگرانی سلامت جامعه

سلامت محیط زیست فقط به سلامت فردی بستگی ندارد. این همچنین یک موضوع رفاه جامعه است. به زبان ساده، شرایط داخل و اطراف خانه‌ها، مدارس، زمین‌های بازی و محل کار ما می‌تواند تأثیر زیادی بر خانواده‌ها و همسایگان ما داشته باشد. به عنوان مثال، عواملی مانند آلودگی و زباله‌ها می‌توانند ساکنان را کمتر تمایل به بیرون رفتن برای ورزش و تفریح داشته باشند و به طور بالقوه کل جامعه را بیشتر در معرض بیماری قرار دهند.

جنبه‌های محیط ساخته‌شده، مانند زیرساخت‌ها نیز می‌توانند بر سلامت جامعه تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، مناطقی که جاده‌های ضعیف نگهداری می‌شوند، خطر بیشتری برای تصادفات رانندگی دارند که منجر به جراحات می‌شود. و زیرساخت‌های بهداشتی ناکافی می‌تواند شیوع بیماری را در جمعیت محلی افزایش دهد. اهمیت محیط زیست بر سلامت انسان ثابت شده و بسیار تاثیرگذار است.