گرمترین نقطه زمین کجاست؟

گرمترین نقطه زمین کجاست؟

گرمترین نقطه زمین

دالول ؛ اتیوپی

دالول در منطقه‌ای از اتوپیا به نام «افرا» قرار گرفته است و یکی از گرمترین نقاط زمین به حساب می‌آید. بین سال‌های 1960 تا 1966، متوسط ​​دمای این منطقه، ۹۴ درجه فارنهایت، معادل ۳۴ درجه‌ی سانتیگراد بوده است.

کوپر پدی ؛ استرالیا

شاید دمای منطقه کوپر پدی به اه اندازه دماهای بالای لیست ما نباشد، ولی باز هم این منطقه به اندازه‌ای گرم است که مردم برای در امان ماندن از این گرما، در زیر زمین زندگی می‌کنند. در واقع کوبر پدی، شهری در کشور استرالیا است که کاملا در زیر زمین ساخته شده است. دمای این منطقه به ۱۱۳ درجه فارنهایت، معدل ۴۵ درجه سانتی گراد می‌رسد.

العزیزیه ؛ لیبی

زمانی منطقه العزیزیه به عنوان گرمترین نقطه جهان به حساب می‌آمد، ولی بعدها که دمای هوای مناطق دیگر به طور دقیق اندازه‌گیری شدند، دیگر این منطقه به عنوان گرمترین نقطه دنیا شناخته نشد، ولی باز هم باید در این لیست قرار گیرد. العزیزیه با دمای بیش از ۱۲۰ درجه فارنهایت، معادل ۴۸ درجه سانتی گراد یکی از گرم ترین مناطق زمین به حساب می‌آید.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

وادی حلفا ؛ سودان

وادی حلفا منطقه‌ای در مرز مصر و سودان است که دمای آن به ۱۲۷ درجه فارنهایت، معادل ۵۲ درجه سانتی گراد می‌رسد. گاهی اوقات طوفان‌های شنی در این وادی حلفا بوجود آمده و به معنای واقعی این منطقه را تبدیل به جهنم می‌کنند.

طیره زوی ؛ فلسطین

طیره زوی که ۷۲۲ فوت پایین‌تر از سطح دریا و در دره‌ای قرار گرفته است، در سال ۱۹۴۲ رکورددار بالاترین دمای هوا در آسیا بوده است. گفته می‌شود که در ماه ژوئن سال 1942، طیره زوی، بالاترین درجه حرارت هوا در آسیا را به طور رسمی با دمای ۱۲۹ درجه فارنهایت، معادل ۵۴ درجه سانتیگراد ثبت کرده است.

تیمبوکتو ؛ مالی

تیمبوکتو که در مسیرهای تجاری کشورهای باستان آفریقایی قرار گرفته است، به عنوان یکی از گرم ترین مناطق جهان شناخته می‌شود. بالاترین دمیا ثبت شده در این منطقه ۱۳۰ درجه فارنهایت، معادل ۵۴.۵ درجه سانتی گراد است.

انسان‌ها چقدر باعث گرم‌تر شدن زمین می‌شوند

گادامس ؛ لیبی

گادامس شهری بسیار گرم است که در وسط بیابانی در لیبی قرار گرفته است. مردم این منطقه برای دور ماندن از گرمای وحشتناک و شدید، از خانه‌های گلی و ضخیم استفاده می‌کنند. دمای هوای شهر گادامس، که یکی از آثار ثبت شده در یونسکو نیز به شمار می‌رود، به ۱۳۱ درجه فارنهایت، معادل ۵۵ درجه سانتی گراد نیز رسیده است.

کبیلی ؛ تونس

کیبلی بیابانی در تونس است که در حدود ۲۰۰ هزار سال پیش در آن ساکنانی وجود داشته‌اند. دمای این منطقه نیز به ۱۳۱ درجه فارنهایت، معادل ۵۵ درجه سانتی گراد رسیده است.

ربع‌الخالی‌ ؛ عربستان

ربع‌الخالی‌ که حدود یک سوم عربستان را تشکیل می‌دهد، دارای آب و هوایی بسیار گرم و خشک بوده و دمای هوا در تابستان‌ها به بیش از ۱۳۳ درجه فارنهایت، معادل ۵۶ درجه سانتی گراد می‌رسد.

دره مرگ، ایالات متحده آمریکا

دره مرگ به خاطر گرم و خشک بودن خود بسیار معروف است. در دهم ژولای ۱۹۱۳ ، دمای هوای این دره به ۱۳۴ درجه فارنهایت، معادل ۵۶.۶ درجه سانتی گراد رسید. طبق اعلام سازمان پارک‌های ملی، دره مرگ خشک‌ترین مکان در شمال آمریکا است.

کوه شعله‌ور ؛ چین

کوه شعله ور داغ‌ترین منطقه در چین به شمار می‌رود. یکی از ماهواره های ناسا با ابزار MODIS (تابش‌سنج‌ طیفی تصویربرداری با وضوح متوسط)، در سال 2008، دمای این منطقه را ۱۵۲.۲ درجه فارنهایت معادل ۶۶.۷ درجه سانتی گراد ثبت کرد.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان

بدلندز ؛ کوئینزلند استرالیا

کوینزلند یکی از ایالت‌های استرالیا بوده و یکی از گرم ترین نقاط زمین به حساب می‌آید. در سال ۲۰۰۳ یکی از ماهواره های ناسا با ابزار MODIS دمای این منطقه را ۱۵۶.۷ درجه فارنهایت، معادل ۶۹ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

دشت لوت، ایران گرم ترین مکان های جهان

دشت لوت یا کویر لوت، بیابانی در جنوب شرقی ایران و در استان کرمان است که حتما نام آن را شنیده‌اید. دمای هوا در این دشت به اندازه‌ای بالا است که حتی باکتری‌ها هم در آن زنده نمی‌مانند. طی مطالعه‌ای هفت‌ساله از دمای سطح زمین، توسط رصدخانه‌ی زمینی ناسا، دشت لوت لقب «گرم ترین منطقه‌ زمین» را در پنج سال گذشته‌، به خود اختصاص داده است. دمای دشت لوت به ۱۵۹.۳ درجه فارنهایت، معادل ۷۰.۷ درجه سانتی گراد نیز می‌رسد.