پلاستیک و محیط زیست

محیط زیست و پلاستیک

در این مقاله از شرکت مهندسین مشاوره بوم پایش در اصفهان می خواهیم راجع به پلاستیک و محیط زیست برای شما مطلبی را ارائه دهیم در صورت مفید بودن مطلب آن را به اشتراک بگذارید.


در این نوشته می خواهیم راجع به مضرات پلاستیک برای شما عزیزان مطلبی را ارائه بدهیم و با ارائه دادن راه کار هایی به شما دوستان گرامی از مضرات آن برای محیط زیست جلوگیری کنیم.

پلاستیک های دوستدار محیط زیست کدام اند؟

یکی از روش هایی که می توان از آلودگی محیط زیست در برابر پلاستیک جلوگیری کرد استفاده از نایلون تجزیه پذیر و نایلکس های تجزیه پذیر  است که می توان با توجه به نیازی که شما دارید زمان تجزیه نایلون را مشخص کرد با این روش تنها کیسه های پلاستیکی تا حدود 2 سال در محیط زیست مانده و بعد از آن تجزیه می شود که می توان با دستکاری در مواد اولیه زمان تجزیه نایلون را کم تر کرد .

 

زباله ها

 

بازیافت پلاستیک در ایران چگونه است ؟

یکی از دلایل آلودگی که در ایران نبود سیستم کار آمد برای بازیافت پلاستیک های مصرف شده است که در آخر مجبور رهایی آن ها در محیط زیست می شوند از همین رو اصلا نمی توان روی پاکسازی محیط زیست ایران سرمایه ای باز کرد .

میزان تولید و بازیافت پلاستیک در کل جهان

میزان تقاضای تولید برای پلاستیک از میزان تولید ان در تمام جهان بیشتر است که موجب شده برای برنامه ریزی در آلوده نشدن کره زمین و بازیافت آن ها به مشکل بر بخوریم از همین رو تنها روش برای جلوگیری از آلودگی استفاده از نمونه های قابل تجزیه یا برنامه ریزی های بازیافتی آن همانند کشور های اروپاییی است .

 

پلاستیک و محیط زیست

 

یک خطر بزرگ و آلودگی محیط زیست

در محیط زیست تنها عاملی که باعث می شود ظاهر کره زمین زشت به نظر برسد پلاستیک می باشد اما اگر این پلاستیک ها به محیط زیست جانداران برسد مخصوصا آبزیان و پرندگان باعث منقرض شدن نسل آن ها و آلودگی خود حیوانات می شود که در آخر و نهایتا باز به خود انسان است که ضرر می رسد. پس در حفظ محیط زیست کوشا باشیم.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه کنید.