معایب کشاورزی عمودی

معایب کشاورزی عمودی

بررسی معایب کشاورزی عمودی

مانند هر چیز دیگری کشاورزی عمودی با مجموعه‌ای از معایب نیز همراه است. در این بخش نگاه دقیق‌تری به معایب خواهیم داشت:

گرده افشانی کمتر

کشاورزی عمودی در یک محیط داخلی و کنترل شده انجام می‌شود. گرچه این امر مزایای بسیاری دارد اما مانع ورود یا ظهور حشرات نیز می‌شود این بدان معناست که روند گرده افشانی تقریباً به طور کامل با مانع مواجه است. در چنین شرایطی کشاورزان باید گرد افشانی را به صورت دستی انجام دهند. اگرچه این ممکن است در آغاز عملی باشد اما گرده افشانی دستی اغلب بسیار فشرده و پرخرج است. بنابراین میتوان گفت، هزینه گرده افشانی به عنوان یکی از مشکلات عمده کشاورزی عمودی شناخته می‌شود.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان

وابستگی به تکنولوژی

توسعه فناوری‌های جدید‌تر و پیشرفته‌تر می‌تواند باعث افزایش کارایی و در عین حال کاهش هزینه‌ها شود از آنجایی که کشاورزی عمودی به فناوری وابسته است احتمالاً از این مزایا بهره‌مند خواهد شد. با اینحال کشاورزی عمودی فقط از یک فناوری خاص استفاده نمی‌کند بلکه روشنایی، تنظیم دما و موارد دیگر به طیف وسیعی از فناوری‌ها وابسته است. حتی یک مشکل فنی کوچک با هر یک از این دستگاه‌ها می‌تواند روند تولید محصول را متوقف کند.
بسیاری بر این باورند که تکنولوژی‌های به کار گرفته شده در حوزه کشاورزی، به اندازه کافی کارآمد نیستند. با این حال برخی افراد معتقدند که فناوری‌ها در حال تحول‌اند و قطعاً در طول زمان به سود کشاورزان رشد خواهند کرد.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

تاثیر بر جوامع

این جنبه از کشاورزی عمودی موضوعی پر بحث در بین محققان اقتصادی است. در واقع این نگرانی وجود دارد که کشاورزی عمودی با تأثیر بر جوامعی که کاملا به کشاورزی وابسته هستند سبب ایجاد بی‌ثباتی در آن‌ها شود.

با توجه به مزایای زیاد کشاورزی عمودی، این روش کشت می‌تواند به راحتی کشاورزی متعارف را منسوخ کند. در سرتاسر جهان معاش اقشار فقیر جامعه وابسته به کشاورزی سنتی است کشاورزی عمودی در شهرها به عنوان رقیبی برای کشاورزی سنتی در روستاها می‌توانند اقشار فقیر را تحت تاثیر قرار دهد. برای مدیریت این موضوع باید استراتژی‌هایی تدوین و اجرا شود تا ساکنان شهرها و روستاها بتوانند با کمترین هزینه با موفقیت به کشاورزی عمودی روی بیاورند. مقامات دولتی نیز باید تشویق شوند تا قوانین و سیاستهای جدیدی را به اجرا درآورند تا به این روند جدید کشاورزی کمک کنند.

با وجود معایب و مزایای کشاورزی عمودی، این روش کشت قدمی رو به جلو در این حوزه است. پس اگر آلان به این فکر افتاده‌اید تا این روش منحصر به فرد را برای پرورش محصولات خود بکار ببرید، بهتر است بلافاصله دست به کار شوید.