راه حل های توقف جنگل زدایی

راه حل های توقف جنگل زدایی

راه حل های توقف جنگل زدایی

بر اساس OECD، انتظار می‌رود که جمعیت انسان تا سال 2050 به بیش از 9 میلیارد نفر برسد. با افزایش تقاضا برای مواد غذایی یا مواد خام مانند پنبه یا مواد معدنی، نیاز به تبدیل جنگل‌ها به زمین‌های کشاورزی، مرتع یا نقاط معدنی افزایش می‌یابد.

مصرف کمتر و بیشتر آگاهانه به توقف جنگل زدایی کمک می کند

به‌عنوان مصرف‌کننده، می‌توانیم محصولات کمتر صنعتی و تغییر شکل‌یافته‌ای مانند کوکی‌ها، چیپس، رشته فرنگی یا لوازم آرایشی که از روغن پالم فراوان استفاده می‌کنند، بخریم. در عوض، می‌توانیم به سراغ یک رویکرد خانگی با مواد شیمیایی و نگهدارنده‌های غذایی کمتر برویم که هم برای سیاره و هم برای سلامتی ما بهتر است. با این حال، اگر مایل به ایجاد چنین تغییراتی نیستید، چون زمان‌بر هستند، همچنان می‌توانید با حفظ سبک زندگی خود، مسئولانه‌تر مصرف کنید. در این راستا، می‌توانید محصولاتی را از برندهایی که شیوه‌های تجاری سازگار با محیط زیست را اتخاذ می‌کنند، خریداری کنید. وقتی صحبت از غذا می‌شود، خرید مستقیم برای کشاورزان کوچک با استفاده از روش‌های آگروفارستری بهترین انتخاب برای این سیاره است.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

مصرف گوشت کمتر به توقف جنگل زدایی کمک می کند

طبق گزارش WWF، جنگل زدایی ناشی از دام ها مسئول تخلیه 3.4 درصد از انتشار جهانی کربن در جو در هر سال است. به همین دلیل است که گزارش اواخر سال 2018 IPCC نشان داد که کاهش 90 درصدی مصرف گوشت تنها بزرگترین راه برای کاهش گرمایش جهانی است. برخی از مطالعات همچنین نشان می‌دهد که بدون مصرف گوشت و لبنیات، استفاده از زمین های کشاورزی جهانی می‌تواند بیش از 75 درصد کاهش یابد. به این ترتیب، کاهش مصرف گوشت نیز گام بزرگی برای متوقف کردن نه تنها جنگل زدایی بلکه گرم شدن زمین در مقیاس بزرگتر است. به یاد داشته باشید: فضای زیادی برای رشد حیوانات و غذایی که آنها مصرف می کنند مورد نیاز است، در حالی که سایر غذاهای مغذی را می توان با استفاده از همان فضا رشد داد و منجر به مقادیر بیشتری غذا شد.

علل انواع تخریب محیط زیست

پشت سر گذاشتن سوخت های فسیلی و روغن پالم

تقریباً نیمی از واردات روغن پالم اتحادیه اروپا به عنوان سوخت زیستی استفاده می‌شود – اگرچه پیشنهادات برای ممنوعیت یارانه ها در حال حاضر در حال بحث است. از آنجایی که گازوئیل و بنزین با سوخت‌های زیستی مخلوط می‌شوند، انتخاب روش‌های حمل‌ونقل دیگر مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا اشتراک خودرو می‌تواند راه‌های خوبی برای کاهش واردات (و تولید) روغن نخل و کمک به توقف جنگل‌زدایی باشد.

رهبری با مثال و گسترش آگاهی

اگر شروع به اتخاذ رفتارهای ذکر شده در بالا برای کمک به توقف جنگل زدایی کنید، می‌توانید با الگوبرداری از خود رفتار کنید. به خانواده، دوستان یا همکاران خود بیاموزید که جنگل زدایی چیست و چرا اتفاق می‌افتد، علل و پیامدهای جنگل زدایی، و افراد، مصرف کنندگان و سازمان ها چه راه حل هایی می توانند اتخاذ کنند.

دیدگاهی گسترده تر:

جدای از مشارکت فردی مردم برای توقف جنگل‌زدایی، از منظر سیاسی و سیستمی، می‌توان رویکردهای مستقیم‌تر و عملی‌تری را اتخاذ کرد:
1- مبارزه با قطع درختان غیرقانونی و محدود کردن قطع درختان در جنگل‌های قدیمی.
2 – حفاظت از مناطق جنگلی با ایجاد قوانین و سیاست‌هایی که تضمین می‌کند جنگل ها محافظت و احیا می‌شوند.
3- اصلاح قراردادهای تجاری، شروع ارزش گذاری متفاوت برای محصولات به دست آمده از جنگل زدایی و ایجاد انگیزه برای استفاده از گواهینامه های جنگلداری پایدار مانند FSC.
4- آموزش جوامع محلی و گردشگران در مورد لزوم حفاظت از جنگل ها و توسعه و ثبت نام در فعالیت های اکوتوریسم.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان

مردم برای جلوگیری از جنگل زدایی چه می کنند؟

در حال حاضر برای جلوگیری از جنگل زدایی چه اقداماتی انجام می‌شود؟ تلاش برای کاشت مجدد مناطق جنگل زدایی هر روز در حال انجام است. متأسفانه، برخی از کاشت مجدد با هدف رشد سریع درختان انجام می‌شود تا در کوتاه مدت توسط صنعت چوب مورد بهره برداری قرار گیرند. این مزارع اغلب از مزارع یکنواخت (کمتر انعطاف‌پذیر، جذاب‌تر به شیوه‌های مدیریت مضر محیطی) مانند اکالیپتوس یا کاج تشکیل شده‌اند. این تلاش کمی نیست: به گفته فائو، 1.3 میلیون کیلومتر مربع از این مزارع روی زمین وجود دارد.