جمع آوری، حمل و دفن صحیح زباله ها

جمع آوری، حمل و دفن صحیح زباله ها

جمع آوری، حمل و دفن صحیح زباله ها

منظور از زباله پسماند هایی است  که از تولید یا تغییر شکل چیز های دیگر به وجود می آیند  و همچنیین به تمامی موادی  که قبلا استفاده شده و دیگر نیازی به آن ها نیست گفته می شود .

طبق اصول بهداشتی و همچنین بهسازی زیست محیطی باید تمامی زباله ها که منشا آلودگی و همچنین بیماری هستند دفع شوند تا از انتشار و انتقال بیماری و همچنین ایجاد بو و چشم اندازهای زشت و نشت شیرابه زباله ها که باعث آلودگی محیط زیست می شوند جلوگیری شود .

جمع آوری و حمل زباله ها

از جمله مهمترین عملیات در مدیریت مواد زائد جمع آوری و حمل و نقل زباله هی شهری می باشد و طبق محاسباتی که انجام گردیده است حدود ۸۰ دصد از کل مخارج مربوط به مدیریت مواد زاید جامد مربوط به جمع آوری زباله ها می باشد .

جمع آوری، حمل و دفن صحیح زباله ها

دفن صحیح زباله ها

دفن زباله ها در خاک چال ( محل دفن زباله های جامد ) جزو آخرین مراحل در سیستم مدیریت مواد زائد جامد بوده و سرنوشت نهایی تمامی مواد زایدی می باشد که ارزشی ندارند و باید دور ریخته شوند . دفن زباله ها یک گزینه حتمی و اجباری می باشد که با این که این راهکار نیز مشکلات و زیان های بر محیط زیست دارد ولی دفن نکردن آن ها و رها نمودن آن در محیط نیست مشکلاتی چند برابر بیشتر را ایجاد می کنند . دفن بهداشتی زباله ها روشی مهندسی می باشد که جهت دفن مواد زاید جامد در زمین جهت ممانعت از آسیب دیدن محیط زیست می باشد.

در روش دفن زباله به صورت بهداشتی ضایعات را در لایه هایی با ضخامت مناسب پخش کرده و فشرده می کنند و سپس در انتهای هر روز با خاک روی آن ها را می پوشانند . با وجود این که خاک از جمله ی مهمترین و گسترده ترین صافی فیزیکی و شیمیایی و بیولوژیکی آب ها و همچنین بازیافت کننده ی ضایعات و دریافت کننده ی بسیاری از مواد می باشد ولی با این حال ظرفیت آن محدود بوده و بنابرین ممکن است بسیاری از مواد سمی و آلاینده ها که در خاک انباشته می شوند از نظر تمرکز افزایش یابند و در نتیجه باعث زیان به محیط زیست شوند و اثرات مخربی را به بار آورند.

 


شرکت بوم پایش اصفهان
آدرس شرکت : اصفهان ، خیابان هشت بهشت غربی ، حدفاصل چهارراه گلزار و ملک ، کوچه 16 ، ساختمان آیین ، طبقه 2 ، واحد 7

شماره تماس :
32676580- 32676557 – 32684856
0913-115-1501


جهت مشاهده‌ی صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان کلیک کنید.


مطالب بیشتر:

اصول دفن پسماند عادی و خطرناک

آلودگی آب از معظلات زیست محیطی قرن

بهترین منابع انرژی های نوظهور و تجدید پذیر

بررسی روند مختلف بازیافت

تفکیک و بازیافت پسماندهای الكترونيكی