اقدامات ایران برای حفاظت از محیط زیست

اقدامات ایران برای حفاظت از محیط زیست

اقدامات ایران برای حفاظت از محیط زیست

در برخی سایت ها در متن درباره حفاظت از محیط زیست آمده است که ایران کشوری با محیط زیست وسیع و زیبا است. ایران دارای دریا و دریاچه های بسیار جنگل ها، مراتع، بیابان و دیگر مناطق که شامل محیط زیست هستند، است. محیط زیست ایران هم چنین در معرض خطر های فراوان نیز است. ایران در مورد احیا یا حفاظت برخی از محیط زیست ها قوانینی را وضع کرده و محیط بانان را ملزم به اجرا آن و مردم را ملزم به انجام آن کرده است.

ایران یکی از کشور ها پهناور و وسیع می باشد که منابط طبیعی بسیاری را در خود جای داده است. باید بدانید که ایران یکی از معدود کشور هایی است که از پوشش حیوانی بسیاری برخوردار است و به جرعت می توان گفت که این پوشش حیوانی در بسیاری از مناطق وجود ندارند و فقط در ایران است که موجود می باشد. باید بدانید که ایران پوشش گیاهی متفاوت و گوناگونی نیز دارد که بسیار زیبا و دیدنی می باشد، انسان های زیادی با دیدن پوشش گیاهی ایران به حیرت می آید و از دیدن طبیعت های ایران لذت بسیار می برند.

ما برای ادامه زندگی و حفظ جان حیوانات و گیاهان متفاوت باید سعی خود را بر سالم نگه داشتن طبیعت بکنیم، چرا که این طبیعت است که باعث ادامه بقا می شود و با از بین رفتن طبیعت زندگی نیز به پایان می رسد.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

چه نگرانی هایی در مورد محیط زیست جانوری ایران وجود دارد؟

ایران کشوری با تنوع گونه جانوری فراوان است. این تنوع اعم از پستانداران دوزیستان، خزندگان، پرندگان و ماهی ها است. این موجودات در مناطق گوناگونی از کشور زندگی می کنند‌، اما برخی از این حیوانات در معرض خطر انقراض هستند. یکی از این خطرات شکار غیر قانونی آلودگی و تخریب زیستگاه و دیگر خطرات است. این موارد و دیگر باعث نابودی جانوران می شود. پس باید برای جلوگیری از انقراض حیوانات چاره ای اندیشید.

آخرین توافق نامه ای که در باب حفاظت محیط زیست بود چه نام داشت؟

آخرین توافق نامه ای که در مورد زیست محیطی بود در یک نشست در پاریس برگزار شد و بسیاری از کشور های جهان در آن شرکت داشتند. در این توافق نامه که توافق نامه بین المللی زیست محیطی پاریس نام دارد ایران نیز شرکت داشته و حفظ محیط زیست حائز اهمیت شد. این توافق نامه در سال هزار و سیصد و نود و پنج برگزار شده است.

بهتر است بدانید که عوامل تخریب محیط زیست یکی از نکاتی است که باید به طور جدی به آن توجه کرد، چرا که امروز انسان ها مناطق طبیعی بسیاری از با فعالیت های غیر انسانی خود از بین برده اند و هیچ نگرانی از این بابت ندارند، اما دریغ از این که اگر این طبیعت وجود نداشته باشد زندگی برای خود انسان ها سخت می شود و هم چنین گونه حیوانات کم می شود و گاهی از بین می روند پوشش گیاهی از بین مر رود و با از بین رفتن پوشش های گیاهی هوا کرده زمین بسیار آلوده تر خواهد شد و از این رو زندگی برای انسان ها سخت تر می شود و با تنفس هوا کثیف بیماری های انسانی و هم چنین حیوانی بسیاری گریبان گیر کره زمین می شود.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان