پروژه ارزیابی اثرات محیط زیستی

اثرات محیط زیستی | شرکت بوم پایش اصفهان

عنوان طرح:پروژه ارزیابی اثرات محیط زیستی شهرک صنعتی خرمدره زنجان

اثرات محیط زیستی (EIA) فرایند ارزیابی رسمی برای شناسایی، پیش بینی، ارزیابی و توجیه اثرات بیوفیزیکی محیطی، اجتماعی و مرتبط با یک سیاست، برنامه یا پروژه پیشنهادی در محیط زیست است. این اطلاعات به افراد کمک می کند تا قبل از اینکه تصمیمی بگیرند یا تعهدی ایجاد کنند، در مورد آن تصمیم دید جامع داشته باشند. بنابراین ارزیابی اثرات زیست محیطی (EIA) می تواند در تصمیم گیریهای کلان تاثیر زیادی داشته باشد.هدف کلی EIA طراحی پروژه ها و فعالیت های توسعه ی طرح ها با در نظر گرفتن دیدگاه زیست محیطی است.

ارزیابی محیطی (EA) ارزیابی پیامدهای محیطی (مثبت و منفی) یک طرح، سیاست، برنامه یا پروژه واقعی قبل از تصمیم برای حرکت به جلو با اقدام پیشنهادی است. در این زمینه، اصطلاح “ارزیابی اثرات زیست محیطی” (EIA) معمولا در هنگام استفاده از پروژه های واقعی توسط افراد یا شرکت ها استفاده می شود و اصطلاح “ارزیابی استراتژیک محیطی” (SEA) به سیاست ها و برنامه هایی که اغلب توسط ارگان های دولتی مربوطند اطلاق می گردد.

هدف اصلي انجام مطالعات ارزيابي اثرات زيست محيطي EIA اطمينان از رعايت سياست هاي تعيين شده در برنامه ها و فعاليت هاي يك پروژه در راستاي ضوابط، معيارها، قوانين و مقررات زيست محيطي مي باشد. از اين رو گزارش ارزيابي بايد شامل كليه مباحث مربوط به اثرات مهم و برجسته پروژه پيشنهادي بوده و با ارائه راهكارهاي مديريتي اثرات سوء را به حداقل رسانده و در برگيرنده شرايط ارتقاي كيفيت محيط زيست و همچنين حداكثر اعتماد و اطمينان در سطوح تصميم گيرندگان و مردم باشد .

محل انجام طرح:استان زنجان

کارفرما طرح:شرکت شهرکها


مشاهده‌ی طرح در پیج اینستاگرام شرکت بوم پایش

آدرس شرکت بوم پایش اصفهان:

اصفهان،خیابان هشت بهشت غربی،حدفاصل چهارراه گلزار و ملک،کوچه 16،ساحتمان آیین،طبقه 2 .واحد 7

 

شماره تماس شرکت بوم پایش اصفهان:

031-32676580

32676557

32684856

09131151501

 


شرکت مهندسین مشاور بوم پایش اصفهان

دارای رتبه گرید 3 سازمان محیط زیست. جهت ارتباط به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *