آیا پاییز کاذب آغاز شده است؟

پاییز کاذب آغاز شده است؟

خشکسالی‌های بی‌سابقه و موج گرما مرتبط با بحران آب‌ و هوا بقای بخش‌هایی از طبیعت را دستخوش تغییر می‌کند. و به همین دلیل برگ‌ریزان درختان ماه‌ها زودتر آغاز می‌شود زیرا درختان نیاز به حفظ رطوبت دارند. نبود رطوبت پاییز کاذب ایجاد می‌کنند.

به نقل از ویفروم، خشکسالی اروپا ممکن است بدترین خشکسالی در ۵۰۰ سال گذشته باشد. سایر نقاط جهان نیز شرایط بدی را تجربه می‌کنند. به دلیل این خشکسالی رنگ‌های طلایی و قرمز پاییز ماه‌ها زودتر به برخی از مناطق در جهان رسیده‌اند و کارشناسان حیات‌ وحش زنگ خطر را در مورد بروز تغییرات در طبیعت به صدا در آورند.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

کمبود باران درختان را تحت فشار قرار می‌دهد و درختان برای صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی سه ماه زودتر از حد معمول برگ می‌ریزند. خشکسالی منجر به تغییراتی در محصول و آتش‌سوزی جنگلی می‌شود. علائم پاییز کاذب در سراسر بریتانیا گزارش شده اما به دلیل خشکسالی‌های شدید و گسترده در سایر نقاط جهان نیز قابل مشاهده است.

به گزارش فایننشال تایمز چین هم شاهد بدترین خشکسالی خود در چند دهه اخیر است. قبل از به پایان رسیدن تعطیلات تابستانی صدای خش‌خش برگ‌های خشک زیر پای شما ناراحت کننده و نشانه نگران ‌کننده‌ای از بحران آب‌ و هواست.

محققان اظهار کردند خشکسالی ناشی از این افزایش دما باعث شکل‌گیری پاییز کاذب شده است. در هوای خشک قندهای موجود در برگ‌ها متمرکز می‌شود و برگ‌ها آنتوسیانین(رنگدانه‌های رنگی قرمز و صورتی) بیشتری تولید می‌کند. این تغییر در رنگدانه برگ‌ها را به رنگ‌های مشخصه پاییزی تبدیل می‌کند؛ سپس درختان برای حفظ رطوبت در شاخه‌ها و تنه آن را دور می‌اندازند.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان

در چنین وضعیتی درختان جوان‌تر ممکن است بهبود پیدا نکنند. درختان دارای شبکه‌های گسترده‌ای از ریشه هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد شرایط خشکی که باعث شکل‌گیری پاییز کاذب شده است، زنده بمانند. درختان جوان‌تر و درخت‌هایی که در خاک بی‌کیفیت نزدیک جاده‌ها کاشته شده‌اند، ممکن است هرگز بهبود نیابند.

زمانی که یک درخت نمی‌تواند آبی را که از دست داده جایگزین کند. به یک نقطه بحرانی می‌رسد و به سادگی خشک می‌شود و می‌میرد. محققان اظهار کردند پاییز کاذب تنها علت از بین رفتن چرخه‌های طبیعت نیست. زود رسیدن میوه‌ها در تابستان به این معناست که برخی محصولات در اواخر سال در دسترس نخواهد بود و این یک فاجعه برای حیواناتی مانند حشرات و پرنده‌هایی است که برای ذخیره انرژی خود در زمستان به آن میوه‌ها وابسته هستند.


مطالب بیشتر:

بررسی کربن آبی

زمین در معرض خطر عبور از شش نقطه اوج اقلیمی

تولید انرژی پاک برای مقابله با خشکسالی