آموزش آلودگی هوا به کودکان

آموزش آلودگی هوا به کودکان

آموزش آلودگی هوا به کودکان

آلودگی هوا گروه‌های حساس به‌ویژه کودکان را تهدید می‌کند. در این مقاله، نشان می‌دهیم چگونه این مسئله مهم را برای کودکانتان توضیح دهید.
آلودگی هوا مشکلی جدی برای سیاره‌ی زمین است. سعی کنید نکات لازم را درباره‌ی آلودگی هوا و روش مبارزه برای رسیدن به هوایی پاک را به آن‌ها بیاموزید. در این مقاله، به شما کمک می‌کنیم به زبان ساده مشکل آلودگی هوا را برای کودکان خود توضیح دهید.

آلودگی هوا چیست؟

به‌نوشته‌ی getaircare، وقتی گازهای مضر وارد هوا شوند، آن را آلوده می‌کنند؛ به‌همین‌دلیل، تنفس برای ما سخت می‌شود. وقتی اتاقتان کثیف است، می‌توانید این کثیفی را ببینید؛ اما وقتی هوا تمیز نیست، نمی‌توانید آن را به‌وضوح ببینید؛ زیرا هوا با ذرات کوچک و نامرئی آلوده می‌شود. این ذره‌های نامرئی برای زندگی مردم دنیا خطرناک هستند.

گاهی اوقات منابع طبیعی مثل آتش‌سوزی جنگل‌ها و طوفان‌های گردوغبار یا فوران آتشفشان‌ها علت آلودگی هوا هستند؛ اما اغلب مواقع نیز انسان‌ها هوا را آلوده می‌کنند. آلودگی هوای انسانی براثر هواپیماها، خودروها، نیروگاه‌ها، کارخانه‌ها و مواد شیمیایی به‌وجود می‌آید.

آثار آلودگی هوا

آلودگی هوا برای حیوانات و گیاهان و انسان‌ها ضرر دارد. زیرا باعث می‌شود انسان‌ها بیمار شوند و به‌سختی نفس بکشند و عامل بیماری‌های تنفسی حتی در حیوانات خانگی است. هنگام آلودگی هوا، کودکان و افراد مسن‌تر و افراد مبتلا به آلرژی و آسم بیشتر در‌معرض بیماری قرار دارند. اگر کیفیت هوای بیرون بد باشد، دیگر نمی‌توانید در محیط بیرون بازی یا دوچرخه‌سواری کنید یا دوستانتان را ببینید. همین‌طور ممکن است خیلی راحت خود و خانواده و دوستانتان بیمار شوید.

صفحه‌ی اینستاگرام شرکت بوم پایش اصفهان

چطور می‌توانیم کمک کنیم؟

درادامه، نشان می‌دهیم چه کارهایی می‌توانید برای کمک به داشتن هوایی پاکیزه انجام دهید:

  • با مصرف انرژی کمتر مثل بنزین یا برق، می‌توان آلودگی هوا را کاهش داد. برای مثال، وقتی از تلویزیون و کامپیوتر یا لامپ‌ها استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را خاموش کنید.
  • استفاده‌نکردن از خودرو هم می‌تواند مفید باشد. پس با والدین خود صحبت کنید که برای رفتن از جایی به ‌جای دیگر، پیاده بروند یا از مترو و اتوبوس و دوچرخه استفاده کنند.
  • از والدین خود بخواهید به شما در درخت‌کاری کمک کنند. درخت‌ها با جذب مواد آلاینده، به پاک‌سازی هوا کمک می‌کنند.

راه های ارتباطی با شرکت بوم پایش اصفهان